Menu Close

Korupcijos prevencija

Korupcijos prevencija

VILKAVIŠKIO LIGONINĖS DIREKTORIAUS KREIPIMASIS Į PACIENTUS

Gerbiami Vilkaviškio ligoninės pacientai,

Mūsų ligoninės medikams pati didžiausia padėka už gydymą yra Jūsų šypsena, nuoširdžiai ištartas ačiū. Neverskite medikų jaustis nepatogiai, siūlydami atlygį už gydymą. Mūsų ligoninėje Jūsų visada lauks kvalifikuotas, mandagus ir geranoriškas personalas, norintis ir galintis Jums padėti.

Direktorius Linas Blažaitis

PRANEŠKITE APIE GALIMĄ KORUPCIJĄ

Viešosios įstaigos Vilkaviškio ligoninės administracija yra suinteresuota, kad ligoninėje nebūtų korupcijos apraiškų (prekybos poveikio, tarpininko kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimo ir kitos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą), todėl asmenis, susidūrusius su galima korupcinio pobūdžio veika ligoninėje, kviečia netylėti, o apie tai pranešti.

Taip pat atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.

APIE KORUPCIJĄ GALIMA PRANEŠTI ŠIAIS BŪDAIS:

  • tiesiogiai kreiptis į STT pareigūnus, STT Administravimo valdybos Pareiškimų nagrinėjimo skyriuje, esančiame Vilniuje, A. Jakšto g. 6 arba Kaune, Spaustuvininkų g. 7; Panevėžyje, Vasario 16-osios g. 22; Šiauliuose, Vilniaus g. 140; Klaipėdoje, Pilies g. 12A;
  • palikti pranešimą STT svetainėje (www.stt.lt) pasirinkus nuorodą „Praneškite apie korupciją/ Palikite pranešimą čia“ ;
  • visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje +370 526 63333 (taip pat ir poilsio dienomis);
  • elektroniniu paštu pranesk@stt.lt.

Taip pat apie galimą korupcijos atvejį (-us) VšĮ Vilkaviškio ligoninėje galite pranešti Sveikatos apsaugos ministerijai:

  • korupcijos prevencijos skyriaus vedėjui, Sveikatos apsaugos ministerija, Vilnius, Vilniaus g. 33;
  • sveikatos apsaugos ministerijos nemokamo informavimo telefonu +370 800 66004;
  • sveikatos apsaugos priimamojo telefono numeriais Vilniuje: +370 526 04708;
  • elektroniniu paštu: korupcija@sam.ltministerija@sam.lt.

Pageidautina, kad rašydami nurodytumėte asmens, kurio veiksmus skundžiate, vardą ir pavardę, pareigas ir skundžiamus veiksmus, kuriuos manote esant korupcinio pobūdžio. Taip pat prašome nurodyti savo vardą ir pavardę bei adresą, jei norite gauti atsakymą.

Korupcijos prevencijos klausimais taip pat galite kreiptis į VšĮ Vilkaviškio ligoninės administraciją tel. +370 342 60150 arba el. paštu: info@vilkaviskioligonine.lt.

Taip pat galite raštu informuoti Vilkaviškio ligoninę ant voko ar rašto būtina nurodyti asmeniškai arba atsakingam asmeniui už korupcijos prevenciją ir kontrolę, Viešoji įstaiga Vilkaviškio ligoninė, Maironio g. 25, LT-70104 Vilkaviškis. 

Įstaigoje įdiegiamas vidinis pranešimų kanalas, kuriame informaciją apie pažeidimus galima teikti kompetentingam asmeniui asmeniškai VšĮ Vilkaviškio ligoninėje arba el. paštu pranesk@vilkaviskioligonine.lt  

Atsakingas asmuo už korupcijos prevenciją ir kontrolę I. Vincevičienė tel. +370 342 40378 el. paštas – inga.vinceviciene@vilkaviskioligonine.lt.

Komisija galimai korupcinio pobūdžio nusikalstamai veikai tirti:

Direktoriaus pavaduotojas medicinai P. A. Vaitiekūnas tel. +370 342 60151  el. paštas – petras.vaitiekunas@vilkaviskioligonine.lt 

Vyriausioji slaugos administratorė R. Suprikienė tel. +370 342 60167 el. paštas – robera.suprikiene@vilkaviskioligonine.lt 

Vilkaviškio ligoninės administracija užtikrina asmens duomenų ir suteiktos informacijos konfidencialumą. Visa gaunama informacija bus naudojama korupcijos prevencijos ligoninėje tikslais. 

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad ligoninė neturi teisės ir įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Tokias teises turi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT). STT atskleidžia ir tiria Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas: kyšininkavimą (225 straipsnis), prekybą poveikiu (226 straipsnis), papirkimą (227 straipsnis), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimą (229 straipsnis) ir kitas STT įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje įvardytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą.

Dokumentai ir nuorodos:

Vaizdinė medžiaga:

Skip to content