Menu Close

Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius

Skyrius yra pirmame pagrindinio pastato aukšte, čia visą parą teikiama intensyvios terapijos ir reanimacinė pagalba.

Kontaktinis telefonas (8 342) 60165


Skyriui vadovauja:

Laikinai einanti skyriaus vedėjos pareigas: Vida Zaikauskaitė

Vyresnioji slaugos administratorė: Laimutė Mockeliūnaitė

Skyriuje dirba 7 gydytojai anesteziologai–reanimatologai ir 11 intensyvios terapijos slaugytojų. Tai suteikia galimybę visą parą teikti intensyvią pagalbą.

 

Pacientai į šį skyrių patenka dėl įvairių organizmo sistemų funkcijų sutrikimų, hipertenzinės krizės, širdies, inkstų, kepenų veiklos nepakankamumų, kai yra būtinas pastovus paciento gyvybinių funkcijų sekimas ir jų palaikymas medicinos prietaisais, intensyvus medikamentinis gydymas.

Gydant ūmų miokardo infarktą, plaučių embolizaciją, ūminį išeminį insultą atliekamos trombolizės procedūros (naudojamas krešulius tirpdantis medikamentas), jei jos pagal laiką ir būklę būtinos.

Kita darbo sritis – tai pacientų stebėjimas po operacijų iki normalių gyvybinių funkcijų atsistatymo. Ligonių gyvybines funkcijas padeda stebėti ir užtikrinti moderni, šiuolaikinė medicininė įranga: dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai, defibriliatoriai su transkutanine stimuliacija, infuzinės švirkštinės pompos, elektrokardiografai, kardiomonitoriai, šildymo ir antipraguliniai čiužiniai, vakuuminiai siurbliai, specialios funkcinės lovos.

Reanimacijos intensyvios terapijos skyrius visą parą naudojasi klinikinės diagnostinės laboratorijos, radiologijos, operacinio skyriaus paslaugomis. Visą parą atliekamos sudėtingos gydomosios ir diagnostinės procedūros ir intervencijos.

Skyriaus lankymas yra ribotas – tik lankymo valandomis 11.00–13.00 ir 16.00–18.00 val., lankytojų skaičius ir laikas sprendžiamas individualiai, atsižvelgiant į paciento būklę ir tuo metu atliekamas procedūras.

 

Skip to content