Menu Close

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

Skyrius yra trečiame pastato aukšte, teikiamos stacionarinės pirminio lygio palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos.

Kontaktinis telefonas: (8 342) 60156


Skyriui vadovauja:

Skyriaus vedėja: Dijana Žebrauskienė

Vyresnioji slaugos administratorė: Dalia Babrauskaitė

Skyriuje dirba 2 gydytojos, 13 bendrosios praktikos slaugytojų, 12 slaugių padėjėjų ir socialinis darbuotojas.

Skyriuje teikiamos stacionarinės pirminio lygio paslaugos, priimami gydytis asmenys, kuriems nustatyta galutinė diagnozė ir nereikalingas papildomas ištyrimas, kai aukštesnio lygio specializuotas stacionarinis ar reabilitacinis gydymas netikslingas.

 

Į slaugos skyrių ligoniai stacionarizuojami šeimos gydytojo siuntimu (forma FNr. 27), atkeliami iš tos pačios ligoninės skyrių: Vidaus, Neurologijos skyriaus su geriatrijos poskyriu, Chirurgijos, ortopedijos traumatologijos arba pervežami iš kitų gydymo įstaigų po aktyvaus gydymo.

Ligonio gydymosi trukmė priklauso nuo jo būklės, tačiau neviršijant 120 kalendorinių dienų per metus, kurios yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. Viršijus 120 kalendorinių dienų trukmę už suteiktas paslaugas apmoka patys ligoniai ar jų įstatyminiai atstovai.

Skyriuje teikiamos paliatyviosios pagalbos paslaugos, jos skiriamos ligoniams, sergantiems gyvenimą trumpinančia, nepagydoma, progresuojančia liga (nustatoma pagal medicinines indikacijas), nepaisant to, ar ligoniui jau buvo suteikta stacionarinių slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų (iki 120 dienų per metus), Paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos neribojant šių paslaugų teikimo trukmės.

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos, masažo, fizioterapijos bei kineziterapijos paslaugos, atliekami kraujo tyrimai, šlapimo tyrimai, EKG, radiologiniai tyrimai (rentgenogramos, kompiuterinė tomografija), ultragarsinis tyrimas, kuriuos skiria gydytojai specialistai.

Gydymosi laikotarpiu pacientams nemokamos specialiųjų transporto išlaidų, priežiūros ir slaugos poreikių pašalpos.

Kadangi skyriuje gydomi sunkūs pacientai, esant atitinkamoms indikacijoms, jie siunčiami į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT) specialiems poreikiams nustatyti.

Baigus gydymą, išrašomas ambulatoriniam gydymui ar siunčiamas globos ir rūpybos įstaigos žiniai.

Skip to content