Menu Close

Vaikų ligų skyrius

Skyrius įsikūręs pirmame ligoninės pastato aukšte, visą parą jame teikiama būtinoji medicininė ir planinė pagalba vaikams nuo gimimo iki 18 m. amžiaus.

Kontaktinis telefonas: (8 342) 60163

Skyriui vadovauja:
Skyriaus vedėja: Kristina Kubilienė

Vyresnioji slaugos administratorė: Aušra Neiberkienė

Skyriuje dirba 2 vaikų ligų gydytojos, 10 bendrosios praktikos slaugytojų, 3 pagalbinio personalo darbuotojos.

 

 

Skyriuje gydomi pacientai nuo gimimo iki 18 metų amžiaus. Teikiama pagalba vaikams, sergantiems alerginėmis, endokrininėmis, infekcinėmis, jungiamojo audinio ir skeleto-raumenų sistemos, nervų sistemos, šlapimo sistemos, kvėpavimo sistemos, kraujotakos sistemos, kraujo ir kraujotakos organų, virškinamojo trakto ligomis.

Vaikai skyriuje ar priėmimo kambaryje yra ne tik konsultuojami įvairių gydytojų specialistų (vaikų neurologės, vaikų pulmonologės, chirurgo ir kt.), bet čia jiems atliekami įvairūs laboratoriniai tyrimai, vaikai tiriami echoskopu, endoskopu, rentgenu.

Vaikų ligų skyriaus pacientams taikoma ir stebėjimo paslauga, kai ligonis stebimas ir gydomas 4-24 val. Pagerėjus būklei – išrašomas gydytis ambulatoriškai, o negerėjant – stacionarizuojamas ir gydomas, kol pasveiksta ar pagerėja būklė. Sunkių būklių atvejais vaikai reanimobiliu pervežami į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Vaikų Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrių.

Vaikų ligų skyrius aprūpintas gyvybinių funkcijų stebėjimo monitoriais, inhaliatoriais, švirkštinėmis pompomis, kateteriais. Personalas nuolat kelia savo kvalifikaciją, todėl vaikučiai gydomi pasitelkiant naujausius metodus.

Vaikus pasitinka žaismingas priėmimo kambarys, nė iš tolo neprimenantis ligoninės, jaukios ir šiltos nedidelės palatos, papuoštos pačių ligoniukų sukurtais darbeliais. Skyriuje yra ir žaidimų kambarys. Įvairių švenčių proga miesto mokyklų ir darželių auklėtiniai savo programėlėmis pradžiugina mažuosius pacientus.

Čia šilta ir jauki atmosfera, o kvalifikuotas ir rūpestingas personalas, baltus chalatus pakeitęs į spalvingą aprangą, visada mielai sutiks ligotus mažuosius pacientus ir rūpinsis jais, kol šie visiškai pasveiks.

Skip to content