Menu Close

Pacientų atmintinė Išvykstant Iš dienos chirurgijos stacionaro

1. Po bendrinio nuskausminimo laikinai gali būti sutrikusi Jūsų koordinacija ir loginis mąstymas. Todėl, labai svarbu, kad 24 val. po Jūsų išrašymo iš ligoninės šalia būtų suaugęs patikimas asmuo.
2. Namo būsite išleidžiamas su Jus lydinčiu asmeniu.
3. Po operacijos, kaip nurodys operavęs gydytojas, atvykite konsultacijai ir persirišimui į aptarnaujančią polikliniką pas gydytoją chirurgą.
4. Atsiradus problemoms vakare ar naktį po operacijos skambinkite telefonu (8 342) 60162 budinčiam chirurgui arba budinčiam ginekologui telefonu

(8 342) 60153, kuris patars, ką daryti.

5. Po pirmo perrišimo Jūs tampate įprastu ambulatoriniu pacientu, siūlai Jums bus išimami po 7-8 parų po operacijos, jei bus reikalinga, tęsiama nedarbingumo pažyma.
6. Jeigu atsiranda neaiškumų tolimesniame pooperaciniame periode, ligoniui rekomenduojame kreiptis į savo šeimos gydytoją.
7. Tvarstis (jei jis yra) po operacijos keičiamas pagal operavusio gydytojo rekomendacijas. Pasistenkite suteikti operuotai vietai visišką ramybę, patogią padėtį. Tai pagerins ir pagreitins gijimą, sumažins skausmą.
8. Jokiu būdu nesudrėkinkite tvarsčių.
9. Jeigu Jūsų kūno temperatūra pakils aukščiau 37°C ar prasidės gausus kraujavimas, operacinės žaizdos srityje atsiras paraudimas, veržimo jausmas, skausmas ar ims drėkti tvarstis nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
10. Operacijos vietoje Jūs galite jausti tam tikrą diskomfortą. Gydantis gydytojas Jums rekomenduos analgetikus, kurie padės Jums šį diskomfortą sumažinti. Rekomenduojame šiuos vaistus išgerti dar prieš skausmo sustiprėjimą (nelaukti, kol atsiras stiprus skausmas, nes tuomet gali prireikti ir stipresnių vaistų).
11. Pacientėms po ginekologinės operacijos, rekomenduojama maudytis po dušu, o ne vonioje.
12. Pacientams, kad nesušlaptų tvarsčiai, rekomenduojame kūną apsiprausti po dušu, Jei yra būtinybė (tvarstis perdrėksta), po maudymosi jį būtinai reikia pakeisti.
13. Nekelkite sunkių daiktų, nedarykite didelių pastangų reikalaujančių veiksmų, nes tai gali Jums pakenkti ar sužeisti.
14. Kai norite atsisėsti ar atsistoti, darykite tai tik lėtai, nes, atliekant šiuos veiksmus staiga, gali svaigti galva, sustiprėti skausmas.
15. Pykinimo jausmas, vėmimas neretai esti po bendrinio nuskausminimo, jei taip atsitiks, neišsigąskite, atsigulkite. Jei būtina, šiuos nemalonius jutimus galima sumažinti pavartojus vaistus.
16. Negerkite alkoholinių gėrimų.

Skip to content