Menu Close

Operacinis skyrius

Skyrius yra antrame pagrindiniame pastato aukšte, kuriame atliekamos planinės ir skubios suaugusiųjų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos, ginekologijos, akušerijos operacijos.

Kontaktinis telefonas: 8 (342) 60157

Vyresnioji slaugos administratorė: Rasa Jurkūnienė

Skyriuje dirbama su moderniais narkozės aparatais, gyvybinių funkcijų stebėjimo monitoriais, vakuuminiais atsiurbikliais. Naudojamos įvairios vienkartinės priemonės. Taip pat skyrius aprūpintas modernia laparaskopine, artroskopine, histeroskopine aparatūra, tai suteikia galimybę atlikti įvairesnio pobūdžio ir apimties operacijas.

Operacijų metu taikoma bendrinė nejautra (endotrachėjinė, kaukinė, intraveninė), regioninė nejautra, periferinės nervų ir nervų rezginių blokados, mišrus nuskausminimas. Nejautros sukėlimui naudojamos labai kokybiškos anestetinės dujos, modernūs intraveniniai anestetikai.

Operaciniame skyriuje atliekamos operacijos ir diagnostinės procedūros: hernioplastikos esant kirkšninei, šlauninei, bambinei ar pilvinei išvaržai, apendektomijos; laparaskopinės cholecystektomijos esant tulžies pūslės akmenligei; flebektomijos esant apatinių galūnių venų varikozėms; hemaroidektomijos; galūnių amputacijos ir kt. Taip pat atliekamos kepenų, inkstų, kasos, blužnies biopsijos bei jų cistų, ertminių darinių drenažas ultragarso kontrolėje.

Ortopedinės-traumatologinės operacijos: įvairios osteosintezės lūžus raktikauliams, žasto, dilbio kaulams, šlaunikauliui ir blauzdos kaulams, plaštakų, pėdų kaulams; koreguojančios osteotomijos iškrypus kojos nykščiui į išorinę pusę. Atliekamos kelio, peties sąnario artroskopinės operacijos, dėl raiščių ir meniskų plyšimų. Taip pat – metalinių konstrukcijų pašalinimo (po buvusių osteosintezių), sausgyslių susiuvimo, odos randų ekscizijos, odos plastikos operacijos; Bekerio cistų, rankų ir pėdų synovialinių išvaržų (ganglionų), sąnarių tepalinių maišelių esant bursitui pašalinimo operacijos.

Ginekologinės-akušerinės operacijos: gimdos pašalinimo; diagnostinės laparaskopijos, laparaskopinės cistektomijos (kiaušidžių cistų šalinimas) ir endometrinių židinių koaguliacija esant endometriozei; gimdos kaklelio konizacija; hysteroskopinės operacijos šalinant gimdos polipus ir miomas. Esant natūralaus gimdymo eigos sutrikimams atliekamos skubios operacijos išimant vaisių iš gimdos (sectio Caesarea).

Skip to content