Menu Close

Vilkaviškio ligoninėje – nesibaigiančių permainų metai

Vilkaviškio ligoninėje – nesibaigiančių permainų metai

 

Sveikatos apsaugos ministerijos užmojai naikinti kai kurias paslaugas periferijos gydymo įstaigose ar net pačias įstaigas, užklupęs kovidas ir kitos negandos nepalieka medikų ramybėje. Nuolatinės permainos medicinos sistemoje ligoninių vadovus verčia suktis iš padėties ir ieškoti išeičių.

 

Persikraustė į erdvias palatas

Prieš šešerius metus, įgyvendinant net keletą projektų, buvo kardinaliai atnaujinta ne tik visa Vilkaviškio ligoninės teritorija, bet ir moderniai renovuotas Akušerijos, ginekologijos ir neonatologijos skyrius.

Deja, Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu nuo šio pavasario šviesiose ir patogiose patalpose sveikatos priežiūros paslaugos nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams nebeteikiamos.

Tačiau šis antro pastato aukšto korpusas tuščias buvo neilgai: į jį iš ketvirtojo aukšto jau persikraustė Neurologijos skyriaus pacientai ir personalas.

Dabar ligoniai gydomi patogiose, šviesiose palatose su spintomis ir spintelėmis, atskirais sanitariniais mazgais (dušais ir tualetais). Keturviečių palatų šiame aukšte nėra: iš viso skyriuje yra penkios vienvietės ir penkios dvivietės palatos.

 

Ligoniai džiaugiasi

„Kai gimdyvių nebeliko, buvo gaila, kad tokios patogios, tvarkingos patalpos bus neišnaudotos, tad nutarėme į jas perkelti Neurologijos skyrių. Nieko nei remontuoti, nei keisti nereikėjo, kai ką perstumdėme – ir viskas. Tiek remontas, tiek pastato apšiltinimas buvo atliktas iš ligoninės lėšų, gautų prieš šešerius metus dalyvaujant Lietuvos ir Šveicarijos konfederacijos bendradarbiavimo programoje“, – pasakojo ligoninės direktorius Linas Blažaitis.

Direktoriaus pavaduotojas medicinai, neurologas Petras Vaitiekūnas sakė, jog erdviomis palatomis ligoniai labai džiaugiasi, nauja vieta patenkintas ir personalas, tik reikia laiko priprasti prie permainų, nes senosiose IV aukšto patalpose skyrius veikė 35 metus.

Skyriuje buvusias gimdymo lovas, naujagimių gaivinimo įrangą, inkubatorius bei kitus specifinius prietaisus ligoninės administracija grąžino Sveiktos apsaugos ministerijai – visa tai greičiausiai atiteks kitoms, gimdyves priimančioms įstaigoms.

 

Slaugai numatyti du aukštai

Neurologijos skyrių perkelti į kitą aukštą paskatino ir dar viena priežastis: į jo vietą planuojama laikinai atkelti Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientus.

„Nuo 2023–2024 m. numatoma keisti Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus reikalavimus. Šiame skyriuje bus galima guldyti ne daugiau kaip po du pacientus palatoje, o dabar mūsų ligoninėje jie guli keturvietėse. Todėl dabartinis mūsų Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius ateityje nebeatitiks reikalavimų, ir prie naujovių turime prisitaikyti. Tad nusprendėme, jog iškraustę Neurologijos ligų skyrių į jo vietą atkelsime trečiame aukšte gulinčius Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientus, kad smarkiai nugyventas jų patalpas galėtume su remontuoti. Remonto lygis priklausys nuo to, kokį finansavimą gausime, bet planuojame didelėse palatose įrengti po dvi lovas ir tualetą“, – pasakojo L. Blažaitis

Šiuo metu Vilkaviškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje yra 64 lovos, skirtos slaugos ir paliatyvios priežiūros pacientams. Tokį kiekį žmonių išskirsčius į dvivietes palatas jų reikėtų 32, o tiek į vieną aukštą niekaip nesutilps. Todėl skyrius bus sukeltas į du ligoninės aukštus.

Įstaigai tai bus nemažas finansinis krūvis: teks didinti personalo skaičių, didės ir šildomas plotas. Visi žino, jog smarkiai pabrango elektra, medikamentai, maisto produktai. Tuo tarpu įkainiai už paslaugas kol kas lieka labai maži.

 

Permainos – nuolatinės

Dalį buvusio Akušerijos, ginekologijos ir neonatologijos skyriaus patalpų šiuo metu užėmusi ligoninės administracija, tačiau šis pokytis – laikinas, kol jos kabinetai remontuojami po vamzdyno avarijos, kai trūkus vamzdžiui buvo užlietos patalpos. Baigus remontus administracija grįš į pirmą jį aukštą. Vėliau, jei viskas vyks pagal planus, ketinama iki antrojo aukšto išplėsti Konsultacinę polikliniką. Taip pat planuojama įrengti liftą, kuriuo neįgalieji iš Konsultacinės poliklinikos galės pakilti iki III aukšte esančių kineziterapijos salių, nevaikščiodami per kitus skyrius.

Nuolat besikeičiančioje ir prie visų valdžių išlikti sugebėjusioje įstaigoje daug pokyčių padaryta per COVID-19 pandemiją, karantino metu. Jei vėl plūstelėtų koronaviruso banga, kaip sakė L. Blažaitis, jokių problemų nebekiltų – ligoninė turi atskiras patalpas ir gali izoliacijos reikalingus ligonius priimti kad ir rytoj.

„Ar kovidas, ar beždžionių raupai, ar dar kokia liga – esame tam visiškai pasiruošę. Infekcinių ligų daugėja, tad nėra ko blaškytis, reikia tam pasiruošti. Dabar infekcinėmis ligomis užsikrėtusiems ligoniams izoliuoti yra skirta nuolatinė vieta: dalis buvusio Vaikų ligų skyriaus patalpų su atskiru įėjimu“, – sakė ligoninės vadovas.

 

Mičiulienė E. (2022, rugsėjo 06) „Vilkaviškio ligoninėje – nesibaigiančių permainų metai“

Santaka [žiūrėta 2022-09-06] Prieiga per internetą:

https://www.santaka.info/pdf/acbbd1eb97502867d9b0a6394ac353d4/SANTAKA-069.pdf

Skip to content