Menu Close

PAS VILKAVIŠKIO REABILITOLOGUS PLAUKIA PACIENTAI IŠ VISOS APSKRITIES

Rajono gyventojams besimėgaujant fizioterapijos bei reabilitacijos procedūromis ligoninė plečia šias paslaugas. Medikai pastebi, kad vilkaviškiečiai pradėjo labiau save mylėti ir rūpintis sveikata profilaktiškai.

Populiariausios – vonios
Iki šiol turėjęs tik vieną povandeninio masažo vonią ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius neseniai įsigijo ir antrą. Mat ši paslauga sulaukė tokio populiarumo, kad pacientai eilėje laukdavo po kelias savaites.

Povandeninis masažas gerina kraujotaką, medž­iagų apykaitą bei sąnarių ir stuburo paslankumą, todėl jis tinka praktiškai kiekvienam žmogui. Reguliarios povandeninio masažo procedūros padeda naikinti celiulitą, švelnina ir stangrina odą. Savo grožiu ir gera savijauta besirūpinančios rajono gyventojos leidžia sau pasimėgauti povandeniniu masažu po kelis kartus per metus.

Toks masažas rekomenduojamas ir sergantiesiems kaulų, sąnarių bei neurologinėmis ligomis, taip pat žmonėms, turintiems su antsvoriu ir virškinimu susijusių problemų.
Kiek mažiau populiari – perlinė vonia. Jos gydomą jį poveikį sudaro procedūrai atlikti naudojamas oro burbuliukų prisotintas vanduo, kuris dirgina odos receptorius. Pučiamo oro burbuliukai švelniai masažuoja, atpalaiduoja raumenis, raminančiai veikia centrinę nervų sistemą, šalina nuovargį, mažina stresą ir nemigą. Procedūros metu gerėja kapiliarinė kraujotaka, aktyvėja medžiagų apykaita, organizme geriau įsisavinimas deguonis.

Šios abi procedūros populiaresnės tarp moterų, tačiau jomis mielai pasilepina ir vyrai, dažniau besirenkantys šarko dušą, kuris stimuliuoja raumenis, nervų sistemą, padeda reguliuoti svorį. Ši procedūra skiriama gydyti hipotonijai, nuovargio sindromui, funkciniam nervų sistemos sutrikimui, nemigai ir net vidurių užkietėjimui.

Vertikalioji vonia, pacientų vadinama tiesiog baseinu, vienodai mėgiama ir vyrų, ir moterų. Mat ji yra viena efektyviausių procedūrų gydant įvairias stuburo ligas. Šios procedūros metu sujungiamas vandens ir gydomosios mankštos poveikis sutrikusioms raumenų, raiščių, kaulų bei sąnarių funkcijoms, sustiprėja raumenys ir raiščiai, padidėja stuburo paslankumas, dėl to sumažėja ar visai išnyksta varginantys skausmai.

Norinčiųjų daugėja
Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Jolanta Kononenkaitė pastebėjo, kad anksčiau kineziterapijos procedūras skeptiškai vertindavę žmonės dabar net mokamoms ne be gaili pinigų.

– Kai anksčiau pacientui paskirdavau gydomą ją mankštą, susiraukdavo ir sakydavo: „Jei jums labai reikia, tai galėsiu ateiti.“ Dabar šito nebėra – žmonės patys prašo skirti mankštą ar bent parodyti pratimus, kad ją galėtų daryti namuose, – pasakojo J. Kononenkaitė. – Tiesiog pagaliau visi suprato, kad sveikata reikia rūpintis profilaktiškai, nelaukiant, kol užklups rimtos problemos.

Pas abi skyriuje dirbančias gydytojas reabilitologes rikiuojasi pacientų eilės, tačiau nemažai žmonių patys išsiperka sveikatinimo procedūras Konsultacinio skyriaus registratūroje ir į gydytojus net nesikreipia.

Vilkaviškio ligoninėje esančios reabilitacijos procedūros garsios visoje apskrityje, tad pasisveikatinti atvyksta ir marijampoliečių, šakiečių, Kalvarijos ar Kazlų Rūdos savivaldybių gyventojų. J. Kononenkaitė sakė pastebėjusi tendenciją, kad ligonius į reabilitaciją Vilkaviškin siunčia net Kauno medikai. Dėl šios priežasties pacientų eilės auga ir medikai priversti spręsti problemą, kad vietiniai gyventojai laiku gautų paslaugas.

Specialistų daugėja
Kai beveik prieš du dešimtmečius ligoninėje buvo įkurtas Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius ir jam pradėjo vadovauti šios srities mokslus baigusi J. Kononenkaitė, ten dirbo tik 4 specialistai. Tuomet nebuvo nei specialių masažinių stalų, nei treniruoklių, o fizioterapiją atstojo keli sovietiniai prietaisai. Dabar skyrius išaugęs iki 16 specialistų ir jų bei reabilitacinių paslaugų poreikis vis auga.

Medikė džiaugėsi vis modernėjančia aparatūra, kuri gali padėti žmonėms po traumų, neurologinių susirgimų, operacijų, bronchitų, kraujotakos sutrikimų, sąnarių, stuburo patologijos ir kt. Ligoninės kolektyvas vis dar puoselėja viltį įsirengti ir druskos kambarį, labai reikalingą plaučių bei kvėpavimo takų ligomis sergantiems pacientams. Juolab kad tobulėjant medicininei įrangai druskos terapija gali būti atliekama pigesnėmis ir paprastesnėmis priemonėmis.

Ketina plėstis
Netrukus į Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių parkeliaus naujas mikrobangų terapijos aparatas. Ši terapija taikoma sergant degeneracinėmis, uždegiminėmis ir trauminėmis ligomis, ausų, nosies, gerklės, kitų kvėpavimo organų uždegimais, net lėtiniam gastritui bei opaligei gydyti. Taip pat laukia dar vieno stimuliacijos aparato, naudojamo kraujotakos, stuburo, raumenų ligoms gydyti, papildomos aparatūros skausmui bei uždegimams mažinti.

Kadangi skyrius ketina plėstis, jau dairomasi papildomų kabinetų. Tam gali tikti neseniai atsilaisvinusios Akušerijos ginekologijos ir neonatologijos skyriaus patalpos. Vis gi medikai svarsto galimybę, kaip bent keletą kabinetų įkurdinti pirmame pastato aukšte, nes traumuotiems pacientams pasiekti kituose aukštuose įsikūrusius medikus gan keblu.
–Norime savo pacientams pasiūlyti kuo daugiau ir efektyvesnių reabilitacijos paslaugų. Džiaugiamės, kad žmonės sąmoningėja bei randa galimybių rūpintis savo sveikata, – džiaugėsi gydytoja reabilitologė J. Kononenkaitė.

Kviesulaitienė E. (2022, gegužės 27 d.) „Pas Vilkaviškio reabilitologus plaukia pacientai iš visos apskrities“
Santaka [žiūrėta 2022-06-01] Prieiga per internetą
https://santaka.info/pdf/0092fb0fa579425a671cb241b…

Skip to content