LIGONINĖS SKYRIAI

1. Chirurginio profilio skyriai:

• Chirurgijos, ortopedijos traumatologijos skyrius

• Operacinis skyrius

• Akušerijos ginekologijos ir neonatologijos skyrius


2. Terapinio profilio skyriai:

• Vidaus ligų skyrius

• Neurologijos skyrius su geriatrijos poskyriu

• Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

• Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrius

3. Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius

4. Vaikų ligų skyrius

5. Vaikų ankstyvosios reabilitacijos tarnyba

6. Diagnostiniai skyriai:

• Klinikinė diagnostikos laboratorija

• Radiologijos skyrius

• Echoskopijų kabinetas

7. Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius

8. Konsultacinė poliklinika

• Endoskopijų kabinetas

1. CHIRURGINIO PROFILIO SKYRIAI

CHIRURGIJOS, ORTOPEDIJOS TRAUMATOLOGIJOS SKYRIUS

Skyrius, esantis antrame ligoninės aukšte, užtikrina chirurginę ir ortopedinę-traumatologinę pagalbą ištisą parą.


Kontaktinis telefonas: (8 342) 60162

Skyriui vadovauja:
Skyriaus vedėjas: Rimantas Ramanauskas

Vyresnioji slaugos administratorė: Rasa Jurkūnienė


Skyriuje dirba 3 gydytojai chirurgai, 3 gydytojai ortopedai traumatologai ir gydytojas urologas, 11 bendrosios praktikos slaugytojų ir 3 pagalbinio personalo darbuotojos.

Chirurgijos skyriuje gydomi ligoniai, sergantys ūminiu pankreatitu, kraujavimais iš stemplės, skrandžio bei dvylikapirštės žarnos, žarnų nepraeinamumu, storosios žarnos ligomis (divertikulitu), venų uždegimais.
Į skyrių guldomi pacientai, kuriems reikalingos II lygio planinės ar skubios operacijos: odos ir paodžio gerybinių navikų (lipomų, ateromų), odos ir paodžio bei pilvo ertmės pūlinių, pilvo sienos pooperacinių, bambinių, kirkšnies išvaržų, venų varikozės (išsiplėtusios paviršinės kojų venos), tulžies pūslės akmenligės, apendicito, išangės ligų (hemorojus, įplėšos, fistulės, paraproktitas), kryžkaulio pilonidinio sinuso, pilvo organų trauminių sužalojimų, pleuros drenavimo, stomų suformavimo ir kt.


Ortopedijos traumatologijos skyriuje teikiama planinė ortopedija ir skubi traumatologinė pagalba. Į skyrių guldomi pacientams, kuriems reikalinga atlikti įvairias kaulų lūžių operacijas, pėdos bei kitų kaulų deformacijų korekcines operacijas, sąnarių artroskopijas, nervų, sausgyslių atlaisvinimo operacijas, odos plastikos operacijas. Naudojamos naujos technologijos, šiuolaikiniai implantai.


Skyriuje dirbantys gydytojai ortopedai traumatologai kėlė savo kvalifikacijas Vilniaus ir Kauno universitetinėse klinikose, stažavosi Maskvoje ir Vokietijos ligoninėse.

OPERACINIS SKYRIUS

Skyrius yra antrame pagrindiniame pastato aukšte, kuriame atliekamos planinės ir skubios suaugusiųjų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos, ginekologijos, akušerijos operacijos.

Kontaktinis telefonas: 8 (342) 60157


Vyresnioji slaugos administratorė: Rasa Jurkūnienė

Skyriuje dirbama su moderniais narkozės aparatais, gyvybinių funkcijų stebėjimo monitoriais, vakuuminiais atsiurbikliais. Naudojamos įvairios vienkartinės priemonės. Taip pat skyrius aprūpintas modernia laparaskopine, artroskopine, histeroskopine aparatūra, tai suteikia galimybę atlikti įvairesnio pobūdžio ir apimties operacijas.

Operacijų metu taikoma bendrinė nejautra (endotrachėjinė, kaukinė, intraveninė), regioninė nejautra, periferinės nervų ir nervų rezginių blokados, mišrus nuskausminimas. Nejautros sukėlimui naudojamos labai kokybiškos anestetinės dujos, modernūs intraveniniai anestetikai.

Operaciniame skyriuje atliekamos operacijos ir diagnostinės procedūros: hernioplastikos esant kirkšninei, šlauninei, bambinei ar pilvinei išvaržai, apendektomijos; laparaskopinės cholecystektomijos esant tulžies pūslės akmenligei; flebektomijos esant apatinių galūnių venų varikozėms; hemaroidektomijos; galūnių amputacijos ir kt. Taip pat atliekamos kepenų, inkstų, kasos, blužnies biopsijos bei jų cistų, ertminių darinių drenažas ultragarso kontrolėje.

Ortopedinės-traumatologinės operacijos: įvairios osteosintezės lūžus raktikauliams, žasto, dilbio kaulams, šlaunikauliui ir blauzdos kaulams, plaštakų, pėdų kaulams; koreguojančios osteotomijos iškrypus kojos nykščiui į išorinę pusę. Atliekamos kelio, peties sąnario artroskopinės operacijos, dėl raiščių ir meniskų plyšimų. Taip pat – metalinių konstrukcijų pašalinimo (po buvusių osteosintezių), sausgyslių susiuvimo, odos randų ekscizijos, odos plastikos operacijos; Bekerio cistų, rankų ir pėdų synovialinių išvaržų (ganglionų), sąnarių tepalinių maišelių esant bursitui pašalinimo operacijos.

Ginekologinės-akušerinės operacijos: gimdos pašalinimo; diagnostinės laparaskopijos, laparaskopinės cistektomijos (kiaušidžių cistų šalinimas) ir endometrinių židinių koaguliacija esant endometriozei; gimdos kaklelio konizacija; hysteroskopinės operacijos šalinant gimdos polipus ir miomas. Esant natūralaus gimdymo eigos sutrikimams atliekamos skubios operacijos išimant vaisių iš gimdos (sectio Caesarea).

AKUŠERIJOS GINEKOLOGIJOS IR NEONATOLOGIJOS SKYRIUS

Skyrius yra antrame ligoninės aukšte, jame visą parą teikiamos akušerijos, neonatologijos ir ginekologijos paslaugos.


Kontaktinis telefonas: (8 342) 60164


Skyriui vadovauja:
Skyriaus vedėja: Skirma Švarcienė

Vyresnioji slaugos administratorė: Rasa Jurkūnienė


Skyriuje dirba 3 gydytojai akušeriai ginekologai, 7 akušerės, 1 bendrosios praktikos slaugytoja ir 1 pagalbinio personalo darbuotoja.


Teikiama skubi konsultacinė pagalba, skubi bei planinė pagalba gimdymo metu, atliekamas pilnavertis tiek vaisiaus, tiek gimdyvės būklės ištyrimas ir sekimas gimdymo metu, esant indikacijoms gimdymas užbaigiamas operaciniais metodais. Pagimdžiusioms moterims užtikrinama visavertė slauga. Slaugomi sveiki naujagimiai, sudaromos sąlygos jiems būti palatoje kartu su motina. 


Teikiama skubi bei planinė pagalba, taikomas konservatyvus ir operacinis gydymas ligonėms, sergančioms įvairiomis ūminėmis ir lėtinėmis ginekologinėmis ligomis, atliekamos diagnostinės ir gydomosios procedūros, intervencinės, nėštumo nutraukimo operacijos. 


Rekonstruotos patalpos, gimdyklos ir šviesios palatos visiškai patenkins pacienčių poreikį jaustis patogiai ir jaukiai, o gimdymo ir pogimdyminiu laikotarpiu – gimdyvių poreikį būti kartu su artimiausiais žmonėmis. Visos gimdyklos aprūpintos vaisiaus sekimo, naujagimio reanimacijos aparatūra. 


Skyriuje yra trys šeimos palatos, (dvivietės palatos) gimdyvei ir sutuoktiniui arba artimam asmeniui bei komercinė palata (TV, šaldytuvas, virdulys, šildytuvas, funkcinė lova gimdyvei, atskiras dušas ir WC, miegamasis fotelis,) gimdyvei ir sutuoktiniui ar artimam asmeniui (įkainiai Mokamų paslaugų kainyne).

2. TERAPINIO PROFILIO SKYRIAI

VIDAUS LIGŲ SKYRIUS

Skyrius yra penktame ligoninės pastato aukšte, užtikrinantis terapinę pagalbą visą parą.


Kontaktinis telefonas: (8342) 60152

Skyriui vadovauja:
Skyriaus vedėjas: Juozas Dičpinigaitis

Vyresnioji slaugos administratorė: Rūta Čeplevičienė

Skyriuje dirba 4 vidaus ligų gydytojai, 12 bendrosios praktikos slaugytojų ir 6 pagalbinio personalo darbuotojai. 


Vidaus ligų skyriuje gydomi pacientai, sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis, plaučių ligomis, inkstų ligomis, komplikuotu cukriniu diabetu, kepenų ligomis, įvairios kilmės mažakraujystėmis, kai reikalingos eritrocitų masės transfuzijos.


Diagnozės tikslinimui atliekami įvairiausi kraujo tyrimai, radiologiniai tyrimai (rentgenogramos, kompiuterinė tomografija), ultragarsinis tyrimas, fibroendoskopija, rašomos ir vertinamos elektrokardiogramos, pagal indikacijas atliekamos pleuros punkcijos.


Pacientų gydymui naudojami šiuolaikiniai medikamentai, kurie skiriami injekcijomis ar infuzijomis į veną, į raumenis ar geriamu pavidalu. Esant deguonies trūkumui kraujyje, taikoma deguonies terapija naudojant deguonies koncentratorius.

NEUROLOGIJOS SKYRIUS SU GERIATRIJOS POSKYRIU

Skyrius įsikūręs ketvirtame ligoninės pastato aukšte, dirbantis visą parą, teikiantis II lygio neurologinės paslaugas tiek planiniams, tiek ekstriniams ligoniams.

Kontaktinis telefonas (8 342) 60154

Vyresnioji slaugos administratorė: Rūta Čeplevičienė

Skyriuje dirba 2 gydytojai, 10 bendrosios praktikos slaugytojų, 4 pagalbinio personalo darbuotojos. 


Neurologijos skyriuje gydomi ligoniai, sergantys: galvos smegenų kraujotakos sutrikimais, paroksizminėmis nervų sistemos ligomis, įvairiomis periferinės nervų sistemos ligomis, degeneracinėmis nervų sistemos ligomis bei demielinizuojančiais susirgimais.


Diagnozės tikslinimui atliekami kraujo tyrimai, radiologiniai tyrimai (rentgenogramos, kompiuterinė tomografija), ultragarsinis tyrimas, elektrokardiogramos, transkranijinis doplerometras. 


Be medikamentinio gydymo plačiai taikomos fizioterapijos ir kineziterapijos procedūros. Esant indikacijom, ligoniai po stacionarinio gydymo siunčiami ambulatorinei reabilitacijai II mūsų ligoninėje ar reabilitacijai sanatorijoje.

SLAUGOS IR PALAIKOMOJO GYDYMO SKYRIUS

Skyrius yra trečiame pastato aukšte, teikiamos stacionarinės pirminio lygio palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos.

Kontaktinis telefonas: (8 342) 60156


Skyriui vadovauja:
Skyriaus vedėja: Dijana Žebrauskienė

Vyresnioji slaugos administratorė: Dalia Babrauskaitė

Skyriuje dirba 2 gydytojos, 13 bendrosios praktikos slaugytojų, 12 slaugių padėjėjų ir socialinis darbuotojas.


Skyriuje teikiamos stacionarinės pirminio lygio paslaugos, priimami gydytis asmenys, kuriems nustatyta galutinė diagnozė ir nereikalingas papildomas ištyrimas, kai aukštesnio lygio specializuotas stacionarinis ar reabilitacinis gydymas netikslingas.


Į slaugos skyrių ligoniai stacionarizuojami šeimos gydytojo siuntimu (forma FNr. 27), atkeliami iš tos pačios ligoninės skyrių: Vidaus, Neurologijos skyriaus su geriatrijos poskyriu, Chirurgijos, ortopedijos traumatologijos arba pervežami iš kitų gydymo įstaigų po aktyvaus gydymo.


Ligonio gydymosi trukmė priklauso nuo jo būklės, tačiau neviršijant 120 kalendorinių dienų per metus, kurios yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. Viršijus 120 kalendorinių dienų trukmę už suteiktas paslaugas apmoka patys ligoniai ar jų įstatyminiai atstovai.


Skyriuje teikiamos paliatyviosios pagalbos paslaugos, jos skiriamos ligoniams, sergantiems gyvenimą trumpinančia, nepagydoma, progresuojančia liga (nustatoma pagal medicinines indikacijas), nepaisant to, ar ligoniui jau buvo suteikta stacionarinių slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų (iki 120 dienų per metus), Paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos neribojant šių paslaugų teikimo trukmės.


Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos, masažo, fizioterapijos bei kineziterapijos paslaugos, atliekami kraujo tyrimai, šlapimo tyrimai, EKG, radiologiniai tyrimai (rentgenogramos, kompiuterinė tomografija), ultragarsinis tyrimas, kuriuos skiria gydytojai specialistai. 


Gydymosi laikotarpiu pacientams nemokamos specialiųjų transporto išlaidų, priežiūros ir slaugos poreikių pašalpos.


Kadangi skyriuje gydomi sunkūs pacientai, esant atitinkamoms indikacijoms, jie siunčiami į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą (NDNT) specialiems poreikiams nustatyti.

Baigus gydymą, išrašomas ambulatoriniam gydymui ar siunčiamas globos ir rūpybos įstaigos žiniai.

REANIMACIJOS IR INTENSYVIOS TERAPIJOS SKYRIUS

Skyrius yra pirmame pagrindinio pastato aukšte, čia visą parą teikiama intensyvios terapijos ir reanimacinė pagalba.

Kontaktinis telefonas (8 342) 60165


Skyriui vadovauja:
Laikinai einanti skyriaus vedėjos pareigas: Edita Rimeikytė

Vyresnioji slaugos administratorė: Laimutė Mockeliūnaitė

Skyriuje dirba 7 gydytojai anesteziologai–reanimatologai ir 11 intensyvios terapijos slaugytojų. Tai suteikia galimybę visą parą teikti intensyvią pagalbą.

Pacientai į šį skyrių patenka dėl įvairių organizmo sistemų funkcijų sutrikimų, hipertenzinės krizės, širdies, inkstų, kepenų veiklos nepakankamumų, kai yra būtinas pastovus paciento gyvybinių funkcijų sekimas ir jų palaikymas medicinos prietaisais, intensyvus medikamentinis gydymas.

Gydant ūmų miokardo infarktą, plaučių embolizaciją, ūminį išeminį insultą atliekamos trombolizės procedūros (naudojamas krešulius tirpdantis medikamentas), jei jos pagal laiką ir būklę būtinos.

Kita darbo sritis - tai pacientų stebėjimas po operacijų iki normalių gyvybinių funkcijų atsistatymo. Ligonių gyvybines funkcijas padeda stebėti ir užtikrinti moderni, šiuolaikinė medicininė įranga: dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai, defibriliatoriai su transkutanine stimuliacija, infuzinės švirkštinės pompos, elektrokardiografai, kardiomonitoriai, šildymo ir antipraguliniai čiužiniai, vakuuminiai siurbliai, specialios funkcinės lovos.


Reanimacijos intensyvios terapijos skyrius visą parą naudojasi klinikinės diagnostinės laboratorijos, radiologijos, operacinio skyriaus paslaugomis. Visą parą atliekamos sudėtingos gydomosios ir diagnostinės procedūros ir intervencijos.

Skyriaus lankymas yra ribotas - tik lankymo valandomis 11.00–13.00 ir 16.00–18.00 val., lankytojų skaičius ir laikas sprendžiamas individualiai, atsižvelgiant į paciento būklę ir tuo metu atliekamas procedūras.

  • Vilkaviškio ligoninė
  • Vilkaviškio ligoninė

3. PRIĖMIMO–SKUBIOSIOS PAGALBOS SKYRIUS

Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius–pirmoji grandis, per kurią pacientas gauna ambulatorinę ir stacionarinę pagalbą.


Kontaktinis telefonas: (8 342) 60160


Skyriui vadovauja:

 Skyriaus vedėja - Erika Tamaliūnaitė-Pėčelė.

Vyresnioji slaugos administratorė: Laimutė Mockeliūnaitė
Skyriuje pastoviai dirba šeimos, vidaus ligų gydytojai, gydytojas chirurgas, gydytojas ortopedas traumatologas, esant reikalui konsultuoja gydytojai: neurologas, ginekologas, radiologas. Taip pat dirba 13 bendrosios praktikos slaugytojų, 5 slaugytojo padėjėjos. 


Visi skyriaus gydytojai ir slaugytojos įvaldę kvalifikuotus skubios pagalbos teikimo metodus.


Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius dirba visą parą ir išeiginėmis bei švenčių dienomis. 


Teikiamos paslaugos:

• Būtinoji medicinė pagalba;

• Stebėjimo paslauga – pacientai stebimi, tiriami ir gydomi iki 24 val., vėliau hospitalizuojami, esant reikalui siunčiami į kitas asmens sveikatos priežiūros įstaigas arba išleidžiami gydytis ambulatoriškai;

• Pacientų stacionarizavimas: skubia tvarka ištisą parą, planine tvarka – darbo dienomis.

Būtinoji pagalba LR piliečiams, nuolat gyvenantiems Lietuvoje, yra nemokama ir gydytojo siuntimas neprivalomas. Būtinosios pagalbos sąrašas ir mastai yra skelbiami skyriaus informaciniame stende.


Už teikiamas nebūtinosios pagalbos asmens sveikatos priežiūros paslaugas pacientai privalo susimokėti patys. Tai reglamentuoja LR SAM įsakymai. Paslaugų sąrašas ir kainynas yra skyriaus informaciniame stende.


Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje įrengta stebėjimo ir intensyvios pagalbos palata su reanimacijos ir intensyvios terapijos įranga, procedūrų kabinetas, tvarstomasis, pacientų apžiūros kabinetai.

4. VAIKŲ LIGŲ SKYRIUS

Skyrius įsikūręs pirmame ligoninės pastato aukšte, visą parą jame teikiama būtinoji medicininė ir planinė pagalba vaikams nuo gimimo iki 18 m. amžiaus.

Kontaktinis telefonas: (8 342) 60163

Skyriui vadovauja:
Skyriaus vedėja: Kristina Kubilienė

Vyresnioji slaugos administratorė: Aušra Neiberkienė

Skyriuje dirba 2 vaikų ligų gydytojos, 10 bendrosios praktikos slaugytojų, 3 pagalbinio personalo darbuotojos. 


Skyriuje gydomi pacientai nuo gimimo iki 18 metų amžiaus. Teikiama pagalba vaikams, sergantiems alerginėmis, endokrininėmis, infekcinėmis, jungiamojo audinio ir skeleto-raumenų sistemos, nervų sistemos, šlapimo sistemos, kvėpavimo sistemos, kraujotakos sistemos, kraujo ir kraujotakos organų, virškinamojo trakto ligomis.


Vaikai skyriuje ar priėmimo kambaryje yra ne tik konsultuojami įvairių gydytojų specialistų (vaikų neurologės, vaikų pulmonologės, chirurgo ir kt.), bet čia jiems atliekami įvairūs laboratoriniai tyrimai, vaikai tiriami echoskopu, endoskopu, rentgenu.


Vaikų ligų skyriaus pacientams taikoma ir stebėjimo paslauga, kai ligonis stebimas ir gydomas 4-24 val. Pagerėjus būklei – išrašomas gydytis ambulatoriškai, o negerėjant – stacionarizuojamas ir gydomas, kol pasveiksta ar pagerėja būklė. Sunkių būklių atvejais vaikai reanimobiliu pervežami į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Vaikų Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyrių.


Vaikų ligų skyrius aprūpintas gyvybinių funkcijų stebėjimo monitoriais, inhaliatoriais, švirkštinėmis pompomis, kateteriais. Personalas nuolat kelia savo kvalifikaciją, todėl vaikučiai gydomi pasitelkiant naujausius metodus. 


Vaikus pasitinka žaismingas priėmimo kambarys, nė iš tolo neprimenantis ligoninės, jaukios ir šiltos nedidelės palatos, papuoštos pačių ligoniukų sukurtais darbeliais. Skyriuje yra ir žaidimų kambarys. Įvairių švenčių proga miesto mokyklų ir darželių auklėtiniai savo programėlėmis pradžiugina mažuosius pacientus.


Čia šilta ir jauki atmosfera, o kvalifikuotas ir rūpestingas personalas, baltus chalatus pakeitęs į spalvingą aprangą, visada mielai sutiks ligotus mažuosius pacientus ir rūpinsis jais, kol šie visiškai pasveiks.

5. VAIKŲ ANKSTYVOSIOS REABILITACIJOS TARNYBA

Vaikų vystymosi sutrikimų ankstyvosios korekcijos tarnyba (ART) yra pirmame ligoninės aukšte, vaikų ligų skyriuje.

Kontaktinis telefonas: (8 342) 60163


Tarnybos koordinatorė gydytoja: Kristina Kubilienė

Tarnybos specialistai:
• pediatras;

• logopedas;

• medicinos psichologas;

• kineziterapeutas;

• socialinis darbuotojas;

• slaugytoja.


Vaikų raidos ankstyvoji reabilitacija - tai asmens sveikatos priežiūros paslauga, užtikrinanti ankstyvą kompleksinę pagalbą vaikams, turintiems raidos sutrikimų, jų tėvams ir globėjams. Šios paslaugos teikiamos ankstyvojo amžiaus vaikams, turintiems psichologinės, motorinės ir socialinės raidos sutrikimų ir jų veiksnių, bei šių vaikų tėvams ir globėjams.


Vyresni (iki 7 metų) vaikai, nelankantys ugdymo įstaigos, taip pat gali gauti šio pobūdžio ambulatorines kompleksines paslaugas.

6. DIAGNOSTINIAI SKYRIAI

KLINIKINĖS DIAGNOSTIKOS LABOROTORIJA

Skyrius yra trečiame ligoninės pastato aukšte, dirbantis visą parą.


Kontaktinis telefonas: (8 342) 60155

Skyriui vadovauja:
Skyriaus vedėja: Loreta Šiugždienė

Vyresnioji slaugos administratorė: Rūta Čeplevičienė

Klinikinėje diagnostikos laboratorijoje dirba 2 medicinos biologai, 8 klinikiniai laborantai. 


VšĮ Vilkaviškio ligoninės klinikinės diagnostikos laboratorija atitinka Sveikatos apsaugos ministerijos keliamus reikalavimus ir yra atestuota, joje atliekami visi antrinio lygio gydymo įstaigai privalomi laboratoriniai tyrimai. 


Klinikinėje diagnostinėje laboratorijoje atliekami: hematologiniai, bendraklinikiniai, imunologiniai (Ca 72-4- skrandžio, CEA – žarnyno, Ca 19-9 kasos , Ca 125 ir HE4 – kiaušidžių, PSA ir FPSA vėžio markeriai, skydliaukės ( FT4, FT3, TSH ir A-TPO) IgE, Vit D., feritino, ŽIV, Laimo, H. Pylori- skrandžio bakterijos), imunohematologiniai (kraujo grupės, Rh D faktoriaus, tiesioginis, netiesioginis Kumbso mėginių ir kraujo suderinamumo mėginių nustatymai) tyrimai. 


Klinikinėje diagnostinėje laboratorijoje atliekami tyrimai ligoninėje besigydantiems pacientams, konsultacinės poliklinikos pacientams, sveikatos priežiūros įstaigoms, sudariusioms su ligonine sutartis dėl laboratorinių paslaugų teikimo. 


Norintys atlikti tyrimus be gydytojo siuntimo, gali kreiptis į laboratorijos vedėją, kuri išrašys siuntimą mokamam tyrimui. Sumokėjus ligoninės kasoje, tyrimai imami Konsultacinės poliklinikos 10 kabinete arba laboratorijoje, rekomenduojama prieš tyrimą pacientui nevalgyti 8-12 valandų.

RADIOLOGIJOS SKYRIUS

Skyrius yra pirmame pastato aukšte ir dirba visą parą. Ambulatoriniams ir stacionare gydomiems ligoniams atliekami radiodiagnostiniai tyrimai – echoskopijos, rentgenologiniai ir kompiuterinės tomografijos tyrimai.

Skyriui vadovauja:
Skyriaus vedėja: Diana Barčaitienė

Vyresnioji slaugos administratorė: Aušra Neiberkienė


Radiologijos skyriuje dirba 8 gydytojai radiologai, 1 gydytojo radiologo asistentas, 7 radiologijos technologės, 2 gydytojai echoskopuotojai ir laboratorinės diagnostikos specialistė.


Ambulatorinėms konsultacijoms pacientai registruojami konsultacinės poliklinikos registratūroje arba paskambinę nurodytais registratūros telefonais.
2009 m. skyriuje įdiegta skaitmeninė sistema, išsaugomi rentgenologiniai vaizdai.


Radiologinis tyrimas – tai radiodiagnostinė procedūra, kurios metu naudojama jonizuojančioji spinduliuotė.


Rentgenologinio tyrimo esmė – taikant rentgeno spinduliuotę, vizualizuoti vidaus organų bei kaulų sistemą.


Kompiuterinė tomografija (KT) – radiologinės diagnostikos tyrimas, kurį atliekant naudojama jonizuojanti spinduliuotė. Tiriant kompiuteriniu tomografu gaunamas tiriamosios srities skersinio pjūvio dvimatis vaizdas. Esant būtinybei galima atlikti daugiaplanes ir trimates rekonstrukcijas. Atliekant tyrimą, tiriamoji sritis skenuojama plonais sluoksniais, todėl gydytojas gali labai tiksliai nustatyti ligos židinį ir išplitimą.

Atliekami šie kompiuterinės tomografijos tyrimai:
Galvos smegenų;
Pilvo organų;
Krūtinės ląstos organų;
Dubens organų;
Galūnių;
Krūtinės ląstos dėl PATE;
Aortos angiografija;
Stuburo kaklinės, krūtininės bei juosmeninės dalių.
Pacientui pageidaujant, vaizdinė radiologinių tyrimų medžiaga įrašoma į CD diskelį.

ECHOSKOPIJŲ KABINETAS

Echoskopijų kabinetas yra pirmame pagrindinio pastato aukšte.

Ambulatorinėms konsultacijoms pacientai registruojami konsultacinės poliklinikos registratūroje arba paskambinę nurodytais registratūros telefonais.

Echoskopija – tyrimo metodas (kitaip vadinamas ultragarsiniu tyrimu), pagrįstas ultragarso bangų atspindžių registravimu nuo įvairių organų. Tai spindulinės diagnostikos metodas, paremtas ultragarso savybe plisti skysčiais. Taikoma diagnostikoje, siekiant nustatyti organų ar jų dalių struktūrą, būklę, esamas ligas. Iš ultragarso bangų, atsispindėjusių nuo gyvo organizmo, sužinoma apie jo audinių tankį, struktūrą, erdvinę padėtį; jos parodo svetimkūnius, tulžies ir inkstų akmenis, cistas, navikus.

Atliekamos šios echoskopijos:
• Viršutinių pilvo organų;
• Inkstų, šlapimo pūslės, prostatos;
• Krūtų;
• Skydliaukės;
• Giliųjų kojų venų;
• Pleuros ertmių;
• Minkštųjų audinių;
• Kelio sąnario; peties sąnario.

Vilkaviškio ligoninė

7. FIZINĖS MEDICINOS IR REABILITACIJOS SKYRIUS

Skyrius, esantis trečiame ligoninės aukšte, kuriame taikomos pažangios reabilitacinės priemonės bei fizinės terapijos procedūros.

Skyriui vadovauja:
Skyriaus vedėja: Jolanta Kononenkaitė

Vyresnioji slaugos administratorė: Dalia Babrauskaitė

Skyriuje dirbantys specialistai:
• fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojos;

• kineziterapeutai;

• masažuotojos;

• ergoterapeutė;

• fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojos;

• psichologė.


Jie suteikia kvalifikuotą pagalbą ligos ištiktiems žmonėms, padeda jiems susigrąžinti prarastą savarankiškumą, įgūdžius ir darbingumą, padeda atstatyti ir palaikyti sutrikusias biosocialines funkcijas.


Apie paciento siuntimo medicininei reabilitacijai tikslingumą sprendžia šeimos arba gydantis gydytojas kartu su fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju. Atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę, taikomos skirtingos apimties ir intensyvumo reabilitacijos priemonės. 


Kiekvieną pacientą:

• konsultuoja fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas (su šeimos gydytojo ar kito specialisto siuntimu);

• vertinama jo funkcinė būklė;

• sudaromas individualus reabilitacijos planas;

• parenkamos reabilitacinės procedūros:
      kineziterapija salėje ar vandenyje,
      ergoterapija,
      masažas,
      psichoterapija,
      fizioterapinės procedūros: magnetoterapija, ultragarsas, nuolatinės srovės, impulsinės srovės, kintami aukšto dažnio elektromagnetiniai laukai, fototerapija, šilumos, šalčio terapija,
      povandeninis masažas,
      perlinė vonia,
      Šarko dušas.


       Reabilitacijos paslaugos taikomos besigydantiems ligoninės stacionare (vidaus ligų, neurologijos, chirurgijos, ortopedijos traumatologijos, slaugos ir palaikomojo gydymo, akušerijos ginekologijos ir neonatologijos, reanimacijos intensyvios terapijos, vaikų ligų skyriuose) bei ambulatoriniams pacientams.


       Teikiamos suaugusiųjų ambulatorinės reabilitacijos I–II pacientams, sergantiems:
• nervų sistemos ligomis;

• judėjimo – atramos aparato ligomis;

• ginekologinėmis ligomis;

• kvėpavimo sistemos ligomis;

• endokrininėmis ligomis.
Paciento pageidavimu, vadovaujantis galiojančiais aktais, teikiamos mokamos reabilitacijos paslaugos. Kineziterapija vandenyje, povandeninis masažas, perlinė vonia, Šarko dušas yra mokamos procedūros.


       Mes siekiame tapti patarėju ir pagalbininku besikreipiantiems pacientams, turintiems sveikatos sutrikimų bei norintiems sveikai gyventi ir tausoti savo sveikatą.

8. KONSULTACINĖ POLIKLINIKA

Skyrius yra pirmame pastato aukšte, prie pat skyriaus pacientų patogumui yra automobilių stovėjimo aikštelė.
Registratūra dirba darbo dienomis: 07.30-17.00 val.

Registratūros telefonai: (8 342) 60161(8 615) 99660.
Procedūrų kabinete darbo dienomis: 8.00–10.00 val. imami laboratoriniai tyrimai.

Skyriui vadovauja:
Skyriaus vedėja: Diana Mykolaitytė

Vyresnioji slaugos administratorė: Aušra Neiberkienė
Skyriuje dirba 36 gydytojai, 12 slaugytojų, 3 registratorės.

Šiame skyriuje teikiamos II lygio kvalifikuotos ambulatorinės specializuotos paslaugos:
neurologo, dermatovenerologo, oftalmologo, vaikų neurologo, logoterapeuto, pulmonologo, kardiologo, endokrinologo, endoskopuotojo, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo, urologo, otorinolaringologo, alergologo-klinikinio imunologo, pediatro, chirurgo, terapeuto, ortopedo-traumatologo, infektologo, klinikinio fiziologo, vaikų pulmonologo, dietologo, refleksoterapeuto, med. psichologo, akušerio-ginekologo, anesteziologo, slaugytojo diabetologo.


       Dalyvaujame profilaktinės patikros programose: gimdos kaklelio piktybinių navikų prevenciniame išaiškinime ir priešinės liaukos vėžio ankstyvojoje diagnostikoje. Atliekame cukriniu diabetu sergančių pirminę ir tęstinę slaugytojo diabetologo, gydomojo pedikiūro ir diabetinės pėdos priežiūros slaugytojo diabetologo paslaugas.
       Dirbame su šiuolaikiška modernia aparatūra, atliekame:
• kardioechoskopinį tyrimą;

• veloergometrijos tyrimą;

• Holterio monitoravimą;

• kvėpavimo funkcinius mėginius;

• timpanometrinį tyrimą;

• su automatiniu keratorefraktometru akių ligų kabinete vertiname refrakciją, ragenų storį, akispūdį bekontakčiu būdu;

• atliekami alergologiniai mėginiai.


       Pacientai gali registruotis pas gydytojus specialistus atvykdami į konsultacinę polikliniką, paskambindami nurodytu registratūros telefonu arba elektroniniu būdu. Užsiregistravus iš anksto, reikia atvykti į konsultacinę polikliniką su siuntimu (siuntimo nereikia tik kreipiantis į dermatovenerologą, esant paskirtam ilgalaikiam stebėjimui dėl ligos ir dėl būtinosios med. pagalbos) ir asmens dokumentu. Užsiregistravus iš anksto į registratūrą papildomai eiti nereikia, tik nurodytu laiku būti prie gydytojo specialisto kabineto.


Gauti nemokamą konsultaciją pacientas gali tik tada, jei yra siųstas šeimos gydytojo ar kito specialisto ir turi jo išduotą siuntimą. Pacientai, pageidaujantys gydytojo specialisto konsultacijos (be šeimos gydytojo siuntimo ar su siuntimu, bet nenorintys laukti eilėje, nedrausti), gali pasirinkti mokamą paslaugą. Informaciją apie mokamas paslaugas pacientai gali rasti konsultacinės poliklinikos informacinėje lentoje, mokėti už paslaugas konsultacinėje poliklinikoje esančioje kasoje. 


Pacientai, nedrausti privalomuoju sveikatos draudimu, turi mokėti už visas medicinines paslaugas patys, išskyrus būtinąją med. pagalbą.
       Kolektyvas draugiškas, paslaugus, kūrybingas. Mums svarbu, kad būtų suteiktos kvalifikuotos paslaugos, todėl nuolat giliname savo žinias, diegiame naujoves praktikoje, bendradarbiaujame su savo ir kitų gydymo įstaigų specialistais.

ENDOSKOPIJŲ KABINETAS

Endoskopijų kabinetas yra pirmame pagrindinio pastato aukšte.


Kontaktinis telefonas: (8 342) 60168


Endoskopijas atlieka: Rimantas Ramanauskas, Borisas Kakliuginas


Endoskopija – vidaus organų apžiūra iš vidaus, naudojant šiam tyrimui pritaikytus prietaisus – endoskopus. Gydytojai endoskopuotojai, naudodami endoskopinę įrangą, diagnozuoja įvairių virškinamojo trakto dalių (stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos, storosios žarnos) patologiją. 


Tyrimų metu apžiūrima ir įvertinama organo, jo gleivinės būklė. Prireikus paimama biopsija, svarbi nustatant minėtų organų vėžines ląsteles. Tyrimų metu atliekamos gydomosios procedūros: šalinami svetimkūniai, nustatomos Helicobacter pylori bakterijos skrandyje.


Ambulatorinėms konsultacijoms pacientai registruojami konsultacinės poliklinikos registratūroje arba paskambinę nurodytais registratūros telefonais, su savim reikia turėti gydytojo siuntimą, asmens tapatybę bei socialinį draustumą patvirtinantį dokumentą.

Vilkaviškio ligoninė

Informacinis pranešimas dėl slapukų

„Informuojame, kad siekiant užtikrinti tinkamą Jūsų naršymo kokybę, statistiniais tikslais, šioje svetainėje naudojame slapukus. Sutikdami, paspauskite „SUTINKU“. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos apie slapukų naudojimą rasite čia.“