Pacientams – erdvesnės patalpos ir nauji aparatai

Vilkaviškio ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius plečiasi ir siūlo vis modernesnes paslaugas. Neseniai medikus pasiekė du nauji fizioterapijos aparatai, kurie padės ligoniams sveikti.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Jolanta Kononenkaitė sakė, kad pacientų vis daugėja, mat į Vilkaviškį atvažiuoja ne tik mūsų, bet ir aplinkinių rajonų gyventojai. Tad priimti visus norinčiuosius – sudėtinga, o statyti į eiles, kad žmonės paslaugą gautų po mėnesio ar dviejų – netikslinga. Mat reabilitacinės procedūros duoda kur kas geresnį efektą, kai yra taikomos iš karto susirgus, o ne praėjus kelioms savaitėms ar mėnesiui. Todėl buvo nutarta fizinės medicinos procedūroms skirtas patalpas praplėsti.

– Ilgai svarstėme, kur galėtume pastatyti daugiau kušečių pacientams. Nutarėme šiek tiek „nuskriausti“ personalą ir papildomas lovas įrengti medikių persirengimo kambaryje, – kalbėjo J. Kononenkaitė.

Buvusios pagalbinės patalpos naujai suremontuotos, jose pastatytos trys papildomos kušetės, o medikių rūbinė perkelta kitur. Tad dabar skyrius vienu metu fizioterapijos procedūras gali atlikti 14 pacientų – tiek atskirų kabinų yra po remonto.

Skyriaus vedėja sakė, kad fizioterapija ir reabilitacinio pobūdžio procedūros labai populiarėja. Pacientai nebenori kęsti skausmo ar kitų nemalonių pojūčių, nes žino, kad gali gauti profesionalią pagalbą ir patys neįdėdami didelių pastangų pasveikti. Tiesiog reikia kelis kartus per savaitę atvykti į procedūras ir ramiai pasnausti ant kušetės, kol medicininiai prietaisai atliks savo darbą.

Suradus naujų patalpų prireikė ir naujos medicininės įrangos. Šiomis dienomis Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių jau pasiekė du nauji prietaisai. Į patalpų atnaujinimą ir aparatūros pirkimą šiemet Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius jau investavo 57 tūkst. eurų. Dešimtis tūkstančių eurų kainavusi aparatūra nupirkta ligoninės ir rėmėjų lėšomis.

Bene naujausias pirkinys – efektyvus ir personalo darbą palengvinantis naujos kartos lazerio terapijos prietaisas. Tai – medicinos naujovė, todėl šalyje tokius turi tik penkios gydymo ar reabilitacijos įstaigos, tarp kurių – ir Vilkaviškio ligoninė.

Šis aparatas nuo anksčiau turėto skiriasi tuo, kad ankstesniojo daviklį medikės po paciento kūną vedžiodavo ranka. Dabar davikliai prie probleminės kūno vietos tvirtinami čiuptukais, iškart galima lazeriu apšvitinti didesnį paviršių, šviesolaidžius sukonfigūruoti su skirtingais bangos ilgiais. Tiesa, lazerio terapijos prietaisas nuo kitų skiriasi tuo, kad pacientas procedūros metu turi dėvėti specialius akinius.

– Šis aparatas gydo daug ligų, kuriomis serga mūsų pacientai: sąnarių, stuburo, neurologinius skausmus, osteoporozę, toks gydymas taikomas prie lūžių, patempimų, mėlynių, raumenų pažeidimų, alkūnių uždegimų, riešo tunelio sindromo, pečių sąnarių sustingimų, Achilo sausgyslės patempimų, kelio sąnario osteoartrito – žodžiu, pritaikomas labai plačiai, – pasakojo J. Kononenkaitė.

Ši terapija yra moksliškai patvirtinta moderni medicinos koncepcija, skirta neskausmingam ir neinvaziniam gydymui ortopedijoje, fizioterapijoje, sporto medicinoje ir reabilitacijoje. Jos efektyvumas yra patvirtintas beveik visų raumenų ir kaulų sistemos indikacijų atvejais.

Antrasis naujai įgytas aparatas skirtas magnetoterapijai. Tai gydymas kintamu žemo dažnio magnetiniu lauku. Magnetoterapijos aparatu taip pat gydomi uždegimai, mažinamas skausmas, gerinama kraujotaka, taikomas po traumų, lūžių.

Gerai tai, kad šiuo aparatu galima gydyti ir tuos pacientus, kuriems po traumų ar kito gydymo į organizmą įvestos metalinės konstrukcijos. Jis veikia dideliu diapozonu. Nors tokių aparatų ligoninė jau porą turėjo, tačiau pacientų poreikiams nepakako.

– Pacientams labai patinka šie aparatai. Jie mėgsta, kaip patys sako, „pagulėti po lankais“, – juokavo Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja.

Medikė sakė, jog pacientai mėgsta ir vandens procedūras, tačiau kylant energetikos kainoms svarstoma, ar neteks žiemos mėnesiais atsisakyti baseino paslaugų. Mat didelio kiekio vandens sušildymas sunaudoja daug energijos. Kol kas ligoninė verčiasi baseiną šildydama saulės energija, tačiau orams vėstant ir saulei išlendant vis rečiau, šio atsinaujinančio energijos šaltinio gali nebepakakti.

Eglė KVIESULAITIENĖ

Santaka [žiūrėta 2022-10-07] Prieiga per internetą